Базові уходи – Expressão Paulista

На відміну від багатьох інших бойових мистецтв, захист у капоейрі в основному побудований на уникненні ударів, а не на блоках. У багатьох захисних положеннях частина ваги тіла переноситься на руки.

Cocorinha (Кокорінь’я)

Кокорінь’я — ухід в якому капоейрист одночасно присідає і зближується з противником. Для кращої опори одна рука ставиться на підлогу, тоді як інша захищає голову.
Negativa (Негачіва)

Виконуючи цей ухід капоейрист нібито падає, виставляючи одну ногу вперед, але в нижньому положенні спирається лише на стопи та долоні. Це дозволяє швидко стати назад на ноги. Витягнута нога може бути використана для підсікання супротивника. У класичному виконанні, повернення до бази виконується через проміжну позицію ескала.
Negativa de avanço (Негачіва ді авансу)

Рух аналогічний негачиві, але з додаванням кроку вперед і відповідно зміною сторони.
Rasteira em pe (Раштейра ем пе)

Ухід з лінії атаки та одночасне підсікання опорної ноги атакуючого.
Rasteira de avanço (Раштейра ді авансу)

Рух аналогічний раштейрі ем пе, але з додаванням кроку вперед і, відповідно, зміною сторони.
Esquiva lateral (Ешківа латерал)

Ухід вниз та убік від високих кругових ударів. Для додаткової стійкості одна рука ставиться на підлогу, тоді як інша використовується для захисту.
Esquiva de segunda (Ешківа де сегунда)

Ухід вниз із положення «база» із постановкою вільної руки на підлогу.
Escala com rasteira (Ескала ком раштейра)

Виконуючи цей ухід капоейрист сідає на одну ногу, а другу виставляє вперед. Для стійкості та мобільності, вага тіла має бути рівномірно розподілена між ногами та однією рукою. Друга рука служить для захисту.