Базові удари – Expressão Paulista

Нижче ви можете ознайомитись із базовими ударами ногами.

Meia-lua de frente (Мея-луа ді френче)

Своєю назвою, яка дослівно перекладатиметься як «Півмісяць спереду», удар зобов’язаний траєкторії руху ноги. Під час удару стопа рухається по дузі перед б’ючим і повертається назад в базу. У той же час, руки та корпус можуть робити реверсний рух. Ударною частиною є внутрішнє ребро стопи.
Martelo (Мартелу)

Назва удару перекладається як «Молот», і виконується підйомом стопи. Удар може бути дуже сильним, але лише у випадку, коли його напрямок близький до горизонтального. Щоб цього досягти, потрібно повернути опорну ногу у бік удару, і підняти зігнуту в коліні ударну ногу.
Meia-lua de compasso (Мея-луа ді компассу)

“Півмісяць компасом” виконується п’ятою з розворотом і додатковою опорою тіла на руки. Для правильного виконання необхідно максимально перенести вагу тіла вперед, закрутити корпус та випрямити ударну ногу.
Meia-lua de compasso solta (Мея-луа ді компассу солта)

Приставка “солта” в назві удару означає “вільний” або “одинарний”. На відміну від класичного мея-луа ді компасо, слід спиратися лише на одну руку. Друга рука служить для захисту.
Rabo de arraia (Рабу ді аррайа)

Існує кілька різновидів цього удару, притаманних різним стилям капоейри. У стилі Режионал “хвіст ската”, так перекладається назва удару, виконується як мея-луа ді компасу без опори на руки.
Armada (Армада)

Ще один удар з розвороту, Армада виконується зовнішнім ребром стопи. Під час заходу на удар важливо повністю розвернутися на опорній нозі, так щоб і ступня і грудна клітка дивилися на ціль.
Chapa de frente (Шапа ді френче)

Шапа – це штовхальний удар усією поверхнею стопи. Перед самим ударом необхідно повернути тіло на опорній нозі, а ударну ногу підняти і направити на ціль.
Bensão (Бенсау)

Назва руху перекладатися як «благословення». Удар виконується поштовхом всією поверхнею стопи, спрямованим у корпус супротивника. Намагайтеся перед ударом підняти коліно і гомілку якомога вище.
Gancho (Ганчу)

Удар п’ятою в голову супротивника, виконується за рахунок згинання ноги в коліні.
Ponteira (Понтейра)

Удар передньою частиною стопи. Виконується за рахунок різкого розгинання ноги в коліні і направлений в живіт противнику.
Queixada de banda (Кейшада ди банда)

Удар зовнішнім ребром стопи (подібно до Армади). Рух можна умовно розділити на кілька етапів: поворот у позицію «кебра», підхід опорною ногою до ударної, скручування корпусу у бік удару та сам удар.
Queixada direta (Кейшада дірета)

Рух складається із двох кейшад виконаних поспіль різними ногами. Приставка “дирета” у назві руху буквально означає “поспіль”.
Queixada de avanço (Кейшада ді авансу)

Звичайна кейшада з попереднім кроком уперед.